Οι συμμετοχές του 2ου Rally Sprint ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

ByXenofwntas

17/10/2014
Οι συμμετοχές του 2ου Rally Sprint ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

molon laveΤο διήμερο 18 – 19 Οκτωβρίου θα διεξαχθεί το 2ο Rally Sprint «ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ» που διοργανώνει η Λ.Α.Σ. με εκκίνηση το χωριό Βαρβίτσα και τερματισμό τις Καρυές, μια διαδρομή στον Πάρνωνα που μαγεύει οδηγούς και θεατές. Ο αγώνας προσμετρά στο Πρωτάθλημα Ράλλυ Ιστορικών Αυτοκινήτων, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Χωμάτινων Ράλλυ και στο Έπαθλο Πελοποννήσου, ενώ έχει συγκεντρώσει 39 συμμετοχές.

Ο τεχνικός έλεγχος έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο από τις 15:00 έως τις 18:00 στην αντιπροσωπεία της FORD στο 4ο χλμ. Σπάρτης – Γυθείου.

Η εκκίνηση θα πραγματοποιηθεί στις 20:30 στην κεντρική πλατεία της Σπάρτης, όπου και θα διανυκτερεύσουν τα πληρώματα το βράδυ του Σαββάτου, ενώ θα συνεχιστεί την Κυριακή 19 Οκτωβρίου στις 10:30 το πρωί και μετά τον τερματισμό θα πραγματοποιηθεί η απονομή των επάθλων στην κεντρική πλατεία των Καρυών.

Αναλυτικά οι συμμετοχές του αγώνα Rally Sprint ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ:

Α/Σ Πλήρωμα Αυτοκίνητα Κατηγορία
1.
ΑΚΡΑΤΟΣ Ι. – ΑΚΡΑΤΟΣ
Ε.
MITSUBISHI EVO IX
2000 +
Ν4
2.
ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ –
ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ
MITSUBISHI EVO VI
2000 +
Α8
3.
ΚΩΣΤΑΝΤΑΚΟΣ –
ΣΙΔΕΡΑΚΗΣ
SUBARU IMPREZA WRX STI
2000 +
Ν4
4.
ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ –
ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ
MITSUBISHI EVO IX
2000 +
N4
5.
ΤΑΖ –
ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ
MITSUBISHI EVO IX
2000 +
Ν4
6.
ΛΑ’Ι’ΝΟΠΟΥΛΟΣ –
ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΣ
SUBARU IMPREZA GT
2000 +
Α8
7.
ΜΑΓΙΑΦΗΣ –
ΜΑΛΑΚΤΑΡΗ
MITSUBISHI EVO IX
2000 +
Ν4
8.
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ –
ΜΑΛΙΚΩΤΣΗΣ
SUBARU IMPREZA GT
2000 +
Α8
9.
ΠΑΠΑΜΙΚΡΟΥΛΗΣ –
ΤΣΑΠΑΡΑΣ
MITSUBISHI EVO VI
2000 +
Α8
10.
ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΗΣ –
ΚΩΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ
SUBARU IMPREZA GT
2000 +
Α8
11.
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ –
ΜΑΧΑΙΡΑΣ
MITSUBISHI EVO IX
2000 +
Ν4
12.
ΤΣΑΠΕΚΗΣ –
ΤΣΙΟΥΚΑΣ
SUBARU IMPREZA Ν12
2000 +
Ν4
13.
ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΗΣ –
ΦΑΡΜΑΚΗΣ
SKODA OCTAVIA
1800
N4
14.
ΑΝΤΩΝΙΟΥ –
ΑΝΤΩΝΙΟΥ
FORD ESCORT MK 2
2000
ΕΕ11
15.
ΠΑΡΑΔΕΙΣΗΣ –
ΣΚΟΥΡΑΣ
FORD ESCORT MK 2
2000
ΕΕ11
16.
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ –
ΜΑΡΚΟΥΙΖΟΣ
FORD ESCORT MK 2
2000
ΕΕ11
17.
ΜΕΛΕΝΙΟΣ –
ΜΠΑΣΙΟΥΚΑΣ
RENAULT CLIO R3
2000
A7
18.
ΚΑΡΥΔΗΣ –
ΒΟΤΣΗΣ
OPEL CORSA KIT CAR
1600
A6
19.
ΒΟΥΤΣΑΣ –
ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ
VW GOLF 2
2000
ΕΕ11
20.
ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ –
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
FIAT 131 ABARTH
2000
ΕΕ11
21.
ΤΡΑΚΑΣ –
ΑΡΔΑΜΗΣ
BMW E21
2000
ΕΕ11
22.
ΑΓΓΕΛΗΣ –
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ
FORD ESCORT MK 2
2000
ΕΕ11
23.
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ –
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
VW POLO
1600
A6
24.
ΚΥΠΡΑΙΟΣ –
ΠΙΣΙΜΑΝΗΣ
PEUGEOT 206XS
1600
A6
25.
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ –
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ
TOYOTA COROLLA AE 92
1600
EΕ10
26.
ΖΟΥΡΑΣ –
ΚΥΡΙΑΚΟΥ
TOYOTA COROLLA AE 86
1600
EΕ10
27.
ΓΚΡΟΥΜΑΣ –
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
TOYOTA COROLLA ΚΕ70
1600
EΕ10
28.
ΤΣΑΚΑΛΟΣ –
ΚΟΥΓΙΑΣ
ΤΟΥΟΤΑ ΥΑRΙS
1400
Α5
29.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ –
ΔΙΠΛΑΣ
ΤΟΥΟΤΑ ΥΑRΙS
1300
Α5
30.
ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ –
ΚΟΥΖΙΟΛΗΣ
NISSAN MICRA KIT CAR EA5
31.
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ –
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
NISSAN MICRA KIT CAR EA5
32.
YANIV –
ΒΙΓΚΟΣ
TOYTA YARIS
1400
Α5
33.
ΜΑΝΔΡΟΥΚΑΣ –
ΤΣΑΔΑΡΗΣ
PORSCHE 911 3D4
34.
ΚΑΡΟΤΣΙΕΡΗΣ
FORD ESCORT RS 2000
2000
2 C3
35.
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
NISSAN 240RS
2400
4 E6
36.
ΠΑΡΑΔΕΙΣΗΣ –
ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ
FORD ESCORT MK 2
2000
3 D3
37.
ΠΑΛΜΟΣ
PEUGEOT 205 GTI
1600
4Ε2
38.
ΚΑΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ –
ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ
TOYOTA STARLET KP60
1300
3D1
39.
ΠΟΛΙΤΟ –
ΤΣΙΦΑΚΗ
DATSUN 510
1600ccc
2 C2